EPCOS (TDK) B32529C123J289
B32529C123J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C123J289
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C123J289.pdf
Availability of B32529C123J289
QUANTITY
B32529C123J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C123J289
Internal Part NumberEIS-B32529C123J289
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package12,800
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C123J289
Related LinksB32529C, B32529C123J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C123J289 Details Description
Related parts for B32529C123J289
IC OPAMP JFET 1.6MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 33QFN datasheet.pdf
CONN HEADER BP 56POS 4COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CABLE JUMPER KIT datasheet.pdf
DIE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8MSOP datasheet.pdf