EPCOS (TDK) B32529C1393K289
B32529C1393K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C1393K289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32529C1393K289.pdf
Availability of B32529C1393K289
QUANTITY
B32529C1393K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C1393K289
Internal Part NumberEIS-B32529C1393K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package12,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C1393K289
Related LinksB32529C, B32529C1393K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C1393K289 Details Description
Related parts for B32529C1393K289
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER CURRENT REVENUE GRD datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 44POS datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf