EPCOS (TDK) B32529C1393K289
B32529C1393K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C1393K289
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32529C1393K289.pdf
Availability of B32529C1393K289
QUANTITY
B32529C1393K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C1393K289
Internal Part NumberEIS-B32529C1393K289
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package12,800
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C1393K289
Related LinksB32529C, B32529C1393K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C1393K289 Details Description
Related parts for B32529C1393K289
JUMPER-H1501TR/A2015V/X 5" datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS SMD POLAR TIN datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf