EPCOS (TDK) B32529C1473K
B32529C1473K picture photo
Mfg. Part Number
B32529C1473K
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32529C1473K.pdf
Availability of B32529C1473K
QUANTITY
B32529C1473K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C1473K
Internal Part NumberEIS-B32529C1473K
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package8,000
SeriesB32529
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C1473K
Related LinksB32529, B32529C1473K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C1473K Details Description
Related parts for B32529C1473K
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CA/ASSY,M/PLUG,GRAY,568B datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A 8PSOP datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LM 5.00/02/90 3.5SN GY datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM W/BOSS datasheet.pdf