EPCOS (TDK) B32529C1473K289
B32529C1473K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C1473K289
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32529C1473K289.pdf
Availability of B32529C1473K289
QUANTITY
B32529C1473K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C1473K289
Internal Part NumberEIS-B32529C1473K289
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C1473K289
Related LinksB32529C, B32529C1473K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C1473K289 Details Description
Related parts for B32529C1473K289
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 660MA 570 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
FERRITE CORE PM 10UH N87 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 54V 1.4A datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 23 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
OSC SO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf