EPCOS (TDK) B32529C273J189
B32529C273J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C273J189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.027UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C273J189.pdf
Availability of B32529C273J189
QUANTITY
B32529C273J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C273J189
Internal Part NumberEIS-B32529C273J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C273J189
Related LinksB32529C, B32529C273J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C273J189 Details Description
Related parts for B32529C273J189
OSC XO 28.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
TRANS NPN 20VCEO 50MA SMINI-3P datasheet.pdf
DIE SET 8AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 1.8VWM USV datasheet.pdf
MICRO 9C S 72" YEL datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf