EPCOS (TDK) B32529C3223K289
B32529C3223K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C3223K289
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32529C3223K289.pdf
Availability of B32529C3223K289
QUANTITY
B32529C3223K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C3223K289
Internal Part NumberEIS-B32529C3223K289
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C3223K289
Related LinksB32529C, B32529C3223K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C3223K289 Details Description
Related parts for B32529C3223K289
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MAT RUBBER DARK BLUE 24X48" datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.591" (15.00mm) datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL LVPECL 8TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 9SIP datasheet.pdf
Connector Socket 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf