EPCOS (TDK) B32529C3332J189
B32529C3332J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C3332J189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C3332J189.pdf
Availability of B32529C3332J189
QUANTITY
B32529C3332J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C3332J189
Internal Part NumberEIS-B32529C3332J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C3332J189
Related LinksB32529C, B32529C3332J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C3332J189 Details Description
Related parts for B32529C3332J189
CONN SPADE SPRING 16-22 AWG #8 datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 16V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR DC 120A 32V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf