EPCOS (TDK) B32529C392K289
B32529C392K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C392K289
Brief Description
CAP FILM 3900PF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C392K289.pdf
Availability of B32529C392K289
QUANTITY
B32529C392K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C392K289
Internal Part NumberEIS-B32529C392K289
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package12,800
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C392K289
Related LinksB32529C, B32529C392K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C392K289 Details Description
Related parts for B32529C392K289
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
10P10C VERTICAL RMK4 KEYING datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf