EPCOS (TDK) B32529C563J289
B32529C563J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C563J289
Brief Description
CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C563J289.pdf
Availability of B32529C563J289
QUANTITY
B32529C563J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C563J289
Internal Part NumberEIS-B32529C563J289
Standard Package12,800
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.056µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C563J289
Related LinksB32529C, B32529C563J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C563J289 Details Description
Related parts for B32529C563J289
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 910K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
O-RING 1=100 PCS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 28A 2.3 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf