EPCOS (TDK) B32529C6222J189
B32529C6222J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C6222J189
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C6222J189.pdf
Availability of B32529C6222J189
QUANTITY
B32529C6222J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C6222J189
Internal Part NumberEIS-B32529C6222J189
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C6222J189
Related LinksB32529C, B32529C6222J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C6222J189 Details Description
Related parts for B32529C6222J189
CONN HEADER .100 DUAL STR 14POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 1.4A DPAK datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR 4640 PLUG datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 6PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 3KW datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf