EPCOS (TDK) B32529C6222J189
B32529C6222J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C6222J189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C6222J189.pdf
Availability of B32529C6222J189
QUANTITY
B32529C6222J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C6222J189
Internal Part NumberEIS-B32529C6222J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C6222J189
Related LinksB32529C, B32529C6222J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C6222J189 Details Description
Related parts for B32529C6222J189
RELAY OPTOMOS SP-NO 120MA 4-SOP datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 135MHZ 14SOIC datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/40W PLASTIC LOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
26500 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
330UF 40V 10X25MM 85C 2500H datasheet.pdf