EPCOS (TDK) B32529C6332J289
B32529C6332J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C6332J289
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C6332J289.pdf
Availability of B32529C6332J289
QUANTITY
B32529C6332J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C6332J289
Internal Part NumberEIS-B32529C6332J289
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package12,800
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C6332J289
Related LinksB32529C, B32529C6332J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C6332J289 Details Description
Related parts for B32529C6332J289
IC OPAMP CFA 200MHZ 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18A TO-220 datasheet.pdf
SENSOR PROX M12 3W NC PNP datasheet.pdf
CONN RECEPT 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
14 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK CM 16VQFN datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 600V AXIAL datasheet.pdf