EPCOS (TDK) B32529C6333J289
B32529C6333J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C6333J289
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32529C6333J289.pdf
Availability of B32529C6333J289
QUANTITY
B32529C6333J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C6333J289
Internal Part NumberEIS-B32529C6333J289
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,600
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C6333J289
Related LinksB32529C, B32529C6333J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C6333J289 Details Description
Related parts for B32529C6333J289
MOSFET N-CH 55V 10A DPAK datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY 500' datasheet.pdf
XFRMR MODULE LAN GIGABT MINIPCI datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
BCZ 3.81/06/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf