EPCOS (TDK) B32529C8682K289
B32529C8682K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C8682K289
Brief Description
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32529C8682K289.pdf
Availability of B32529C8682K289
QUANTITY
B32529C8682K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C8682K289
Internal Part NumberEIS-B32529C8682K289
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,300
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C8682K289
Related LinksB32529C, B32529C8682K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C8682K289 Details Description
Related parts for B32529C8682K289
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 8MSOP datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
RES 5.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC TUNER 58-QFN datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
REFLECTOR RND 70MM 41.7MM VERO13 datasheet.pdf