EPCOS (TDK) B32529D6154K289
B32529D6154K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529D6154K289
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32529D6154K289.pdf
Availability of B32529D6154K289
QUANTITY
B32529D6154K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529D6154K289
Internal Part NumberEIS-B32529D6154K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,000
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529D6154K289
Related LinksB32529D, B32529D6154K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529D6154K289 Details Description
Related parts for B32529D6154K289
IC DAC 16-BIT V-OUT 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1.8K OHM 10SIP datasheet.pdf