EPCOS (TDK) B32529D6683J189
B32529D6683J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529D6683J189
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32529D6683J189.pdf
Availability of B32529D6683J189
QUANTITY
B32529D6683J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529D6683J189
Internal Part NumberEIS-B32529D6683J189
Standard Package3,200
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529D6683J189
Related LinksB32529D, B32529D6683J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529D6683J189 Details Description
Related parts for B32529D6683J189
RES SMD 16.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TWEEZER POINT ULT FINE 5CF 5.12" datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" STACKER datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
2MM MGRID HDR SMT DR W/OCAP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7S 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 56MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 10POS SMT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf