EPCOS (TDK) B32529E6333J189
B32529E6333J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529E6333J189
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32529E6333J189.pdf
Availability of B32529E6333J189
QUANTITY
B32529E6333J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529E6333J189
Internal Part NumberEIS-B32529E6333J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package6,000
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.177" W (7.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529E6333J189
Related LinksB32529E, B32529E6333J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529E6333J189 Details Description
Related parts for B32529E6333J189
FUSE BRD MNT 8A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
IC BATT CHGR CC/CV LI-ION 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BACKSHELL 25POS 60DEG PLASTIC datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 16POS PG21 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5MM datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC RED 10/PACK datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 37COND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2.54MM datasheet.pdf