EPCOS (TDK) B32562J6105K189
B32562J6105K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32562J6105K189
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32562J6105K189.pdf
Availability of B32562J6105K189
QUANTITY
B32562J6105K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32562J6105K189
Internal Part NumberEIS-B32562J6105K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package2,000
SeriesSilverCap™ B32562
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-DIP
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32562J6105K189
Related LinksB32562J, B32562J6105K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32562J6105K189 Details Description
Related parts for B32562J6105K189
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 1210 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.75V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONN datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf