EPCOS (TDK) B32562J6184K
B32562J6184K picture photo
Mfg. Part Number
B32562J6184K
Brief Description
CAP FILM 0.18UF 10% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32562J6184K.pdf
Availability of B32562J6184K
QUANTITY
B32562J6184K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32562J6184K
Internal Part NumberEIS-B32562J6184K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package4,000
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32562J6184K
Related LinksB32562, B32562J6184K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32562J6184K Details Description
Related parts for B32562J6184K
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
CONN HOUSING 6POS 1.25MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 60W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 22A TO-247AC datasheet.pdf