EPCOS (TDK) B32562J6683J189
B32562J6683J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32562J6683J189
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32562J6683J189.pdf
Availability of B32562J6683J189
QUANTITY
B32562J6683J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32562J6683J189
Internal Part NumberEIS-B32562J6683J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package8,000
SeriesSilverCap™ B32562
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-DIP
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32562J6683J189
Related LinksB32562J, B32562J6683J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32562J6683J189 Details Description
Related parts for B32562J6683J189
TRIAC 600V 16A D2PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD523 datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
HP2011-030HM, 3NC, M16, ADAPTER datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 880MA 125 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
DC SOLENOID OPEN FRAME PULL datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf