EPCOS (TDK) B32563J6224K
B32563J6224K picture photo
Mfg. Part Number
B32563J6224K
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32563J6224K.pdf
Availability of B32563J6224K
QUANTITY
B32563J6224K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32563J6224K
Internal Part NumberEIS-B32563J6224K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package7,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesSilverCap™ B32563
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-DIP
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32563J6224K
Related LinksB32563, B32563J6224K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32563J6224K Details Description
Related parts for B32563J6224K
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
POT 1M OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
LONG DISTANCE M6 LENS UNIT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf