EPCOS (TDK) B32564J3225K
B32564J3225K picture photo
Mfg. Part Number
B32564J3225K
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC 2DIP
Datasheet Download
B32564J3225K.pdf
Availability of B32564J3225K
QUANTITY
B32564J3225K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32564J3225K
Internal Part NumberEIS-B32564J3225K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package3,680
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesSilverCap™ B32564
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-DIP
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32564J3225K
Related LinksB32564, B32564J3225K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32564J3225K Details Description
Related parts for B32564J3225K
RES SMD 3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVALUATION datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG PNK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 250 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
STRGLT122.25'18 12-3 39"66'L1'TL datasheet.pdf
LED T3 1/4 BAY BLU 12VAC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
TEST LEAD STACK BANANA 18" WHITE datasheet.pdf