EPCOS (TDK) B32614A4684J008
B32614A4684J008 picture photo
Mfg. Part Number
B32614A4684J008
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32614A4684J008.pdf
Availability of B32614A4684J008
QUANTITY
B32614A4684J008 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32614A4684J008
Internal Part NumberEIS-B32614A4684J008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32614
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.394" W (31.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
Applications-
FeaturesAC and Pulse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32614A4684J008
Related LinksB32614A, B32614A4684J008 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32614A4684J008 Details Description
Related parts for B32614A4684J008
RES ARRAY 4 RES 1 OHM 1206 datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
FILTER LOWPASS DTV ISDB-T SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC AMP VGA 6BIT DGTL 32-QFN datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf