EPCOS (TDK) B32620A3104K
B32620A3104K picture photo
Mfg. Part Number
B32620A3104K
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32620A3104K.pdf
Availability of B32620A3104K
QUANTITY
B32620A3104K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A3104K
Internal Part NumberEIS-B32620A3104K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package3,000
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC140V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A3104K
Related LinksB32620, B32620A3104K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A3104K Details Description
Related parts for B32620A3104K
REGULTR 20V 0.5A 3 PIN CU HS TH datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .05-.12"1000PC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 420MA 1.25 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 173MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 7 Circuit 0.591" (15.00mm) datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54527-052 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
BCKSHLL TOP NTRY 25P NKL OVR CPR datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
34 MHz, CBFET Fast Settling Op Amp IC datasheet.pdf