EPCOS (TDK) B32620A4333K289
B32620A4333K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A4333K289
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32620A4333K289.pdf
Availability of B32620A4333K289
QUANTITY
B32620A4333K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A4333K289
Internal Part NumberEIS-B32620A4333K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package1,300
SeriesB32620
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A4333K289
Related LinksB32620A, B32620A4333K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A4333K289 Details Description
Related parts for B32620A4333K289
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH PSE 16KRTF-00000000-NO-F datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 230VAC WIRE datasheet.pdf