EPCOS (TDK) B32620A6222J289
B32620A6222J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A6222J289
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32620A6222J289.pdf
Availability of B32620A6222J289
QUANTITY
B32620A6222J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A6222J289
Internal Part NumberEIS-B32620A6222J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package2,000
SeriesB32620
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A6222J289
Related LinksB32620A, B32620A6222J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A6222J289 Details Description
Related parts for B32620A6222J289
IC AMP AUDIO PWR .07W STER 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 32CH V-OUT 68-TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 37POS STR IDC datasheet.pdf