EPCOS (TDK) B32620A6822J289
B32620A6822J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A6822J289
Brief Description
CAP FILM 8200PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32620A6822J289.pdf
Availability of B32620A6822J289
QUANTITY
B32620A6822J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A6822J289
Internal Part NumberEIS-B32620A6822J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package6,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32620
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A6822J289
Related LinksB32620A, B32620A6822J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A6822J289 Details Description
Related parts for B32620A6822J289
RES CHAS MNT 3.5K OHM 5% 12W datasheet.pdf
IC LASR CTRLR 2CHAN 5.5V 20TSSOP datasheet.pdf
WMA 4/5 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT CMOS 1MSPS 48LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN STACKER 14POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 174 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf