EPCOS (TDK) B32621A4153J
B32621A4153J picture photo
Mfg. Part Number
B32621A4153J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32621A4153J.pdf
Availability of B32621A4153J
QUANTITY
B32621A4153J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A4153J
Internal Part NumberEIS-B32621A4153J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A4153J
Related LinksB32621, B32621A4153J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A4153J Details Description
Related parts for B32621A4153J
SW BASIC SPDT .1A .187QC 125V datasheet.pdf
IC INVERTER TRIPLE SOT23-8 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 50W datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
SLAD 14/90 3.2SN ORG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 5W SMC datasheet.pdf