EPCOS (TDK) B32621A4273J289
B32621A4273J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A4273J289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32621A4273J289.pdf
Availability of B32621A4273J289
QUANTITY
B32621A4273J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A4273J289
Internal Part NumberEIS-B32621A4273J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package3,320
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A4273J289
Related LinksB32621A, B32621A4273J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A4273J289 Details Description
Related parts for B32621A4273J289
DSUB CABLE - CMP25G/AE25M/X datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
LED DUAL 5MM RED/YELLOW RT ANGLE datasheet.pdf
IC MONITOR BAT LP SOT23-3 datasheet.pdf
SIDAC UNI 160V 500A QFN 3.3 2L datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-60V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10COAX SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO204AL datasheet.pdf