EPCOS (TDK) B32621A4273J289
B32621A4273J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A4273J289
Brief Description
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32621A4273J289.pdf
Availability of B32621A4273J289
QUANTITY
B32621A4273J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A4273J289
Internal Part NumberEIS-B32621A4273J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package3,320
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.027µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A4273J289
Related LinksB32621A, B32621A4273J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A4273J289 Details Description
Related parts for B32621A4273J289
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
GALVANIZED PANEL FOR 60X36 ENCL datasheet.pdf
D4SL-2RDA-D4 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf