EPCOS (TDK) B32621A6153K289
B32621A6153K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6153K289
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32621A6153K289.pdf
Availability of B32621A6153K289
QUANTITY
B32621A6153K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6153K289
Internal Part NumberEIS-B32621A6153K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package830
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6153K289
Related LinksB32621A, B32621A6153K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6153K289 Details Description
Related parts for B32621A6153K289
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES 140 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 44TQFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 400MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP TRIM 1-42PF 750V PNL MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf