EPCOS (TDK) B32621A6272J289
B32621A6272J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6272J289
Brief Description
CAP FILM 2700PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32621A6272J289.pdf
Availability of B32621A6272J289
QUANTITY
B32621A6272J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6272J289
Internal Part NumberEIS-B32621A6272J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package4,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6272J289
Related LinksB32621A, B32621A6272J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6272J289 Details Description
Related parts for B32621A6272J289
RES 22 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K 128POS SC70-6 datasheet.pdf
CONN HEADER SH 14POS TOP 1MM TIN datasheet.pdf
VARISTOR 3.7V 30A 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A SC70 datasheet.pdf
RES SMD 25.2KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 5" 3S FIN datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf