EPCOS (TDK) B32621A6333K289
B32621A6333K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6333K289
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32621A6333K289.pdf
Availability of B32621A6333K289
QUANTITY
B32621A6333K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6333K289
Internal Part NumberEIS-B32621A6333K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package680
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6333K289
Related LinksB32621A, B32621A6333K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6333K289 Details Description
Related parts for B32621A6333K289
CONN RCPT BULKHEAD STR SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf