EPCOS (TDK) B32621A6682J
B32621A6682J picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6682J
Brief Description
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32621A6682J.pdf
Availability of B32621A6682J
QUANTITY
B32621A6682J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6682J
Internal Part NumberEIS-B32621A6682J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6682J
Related LinksB32621, B32621A6682J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6682J Details Description
Related parts for B32621A6682J
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RF SPLITTER/COMBINER 5-1000MHZ datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MODULE PFC AC datasheet.pdf
CUTTER 4.25" SMALL OVAL SUPER F datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf