EPCOS (TDK) B32652A1222J289
B32652A1222J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A1222J289
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
B32652A1222J289.pdf
Availability of B32652A1222J289
QUANTITY
B32652A1222J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A1222J289
Internal Part NumberEIS-B32652A1222J289
Standard Package4,680
SeriesB32652
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A1222J289
Related LinksB32652A, B32652A1222J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A1222J289 Details Description
Related parts for B32652A1222J289
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAB 24 GASKET REAR MT ALU datasheet.pdf
CBL 31POS 0.5MM JMPR TYPE D 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
P&S 2P 3W 60A/480V RCPT WTRTT datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 10CKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf