EPCOS (TDK) B32652A1822J
B32652A1822J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A1822J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 8200PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
B32652A1822J.pdf
Availability of B32652A1822J
QUANTITY
B32652A1822J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A1822J
Internal Part NumberEIS-B32652A1822J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A1822J
Related LinksB32652, B32652A1822J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A1822J Details Description
Related parts for B32652A1822J
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA 32-HTSSOP datasheet.pdf
TAPE CORROSION PROTECT 6" X 100' datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 8POS RA T/H datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf