EPCOS (TDK) B32652A2222K
B32652A2222K picture photo
Mfg. Part Number
B32652A2222K
Brief Description
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A2222K.pdf
Availability of B32652A2222K
QUANTITY
B32652A2222K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A2222K
Internal Part NumberEIS-B32652A2222K
Standard Package4,000
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A2222K
Related LinksB32652, B32652A2222K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A2222K Details Description
Related parts for B32652A2222K
JUMPER-H1507TR/A3049A/H1505TR12" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 0.5A SYNC 6TDFN datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf
LABEL BELT datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 7POS SLDR WHITE datasheet.pdf