EPCOS (TDK) B32652A4124J
B32652A4124J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4124J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A4124J.pdf
Availability of B32652A4124J
QUANTITY
B32652A4124J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4124J
Internal Part NumberEIS-B32652A4124J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4124J
Related LinksB32652, B32652A4124J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4124J Details Description
Related parts for B32652A4124J
RES SMD 1.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .25 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RECEIVER 12CH PAR PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf