EPCOS (TDK) B32652A4154K189
B32652A4154K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4154K189
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32652A4154K189.pdf
Availability of B32652A4154K189
QUANTITY
B32652A4154K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4154K189
Internal Part NumberEIS-B32652A4154K189
Standard Package4,400
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4154K189
Related LinksB32652A, B32652A4154K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4154K189 Details Description
Related parts for B32652A4154K189
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 100PPM datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 2% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN DIN R MALE 96CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 96.3VC SMCJ datasheet.pdf
SMB PLUG FOR RG 178 (NICKEL) datasheet.pdf
CONN JUNCTION M12 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf