EPCOS (TDK) B32652A4224K189
B32652A4224K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4224K189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32652A4224K189.pdf
Availability of B32652A4224K189
QUANTITY
B32652A4224K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4224K189
Internal Part NumberEIS-B32652A4224K189
Standard Package3,600
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4224K189
Related LinksB32652A, B32652A4224K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4224K189 Details Description
Related parts for B32652A4224K189
IC REG SWTCHD CAP 5V 25MA SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A SO-8FL datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 10P BLUE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG GRAY 500' datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 56VWM 92.6VC P600 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf