EPCOS (TDK) B32652A4294J
B32652A4294J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4294J
Brief Description
CAP FILM 0.29UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A4294J.pdf
Availability of B32652A4294J
QUANTITY
B32652A4294J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4294J
Internal Part NumberEIS-B32652A4294J
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance0.29µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4294J
Related LinksB32652, B32652A4294J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4294J Details Description
Related parts for B32652A4294J
CONN RECEPT 64POS IDC VERT GOLD datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
IC CONFIG MULTIPLE FUNCT SM8 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC datasheet.pdf
RES 1M OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/3/270FL1.5SR datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 119VWM 192VC DO-214AC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 18A 600VAC datasheet.pdf