EPCOS (TDK) B32652J1392J289
B32652J1392J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32652J1392J289
Brief Description
CAP FILM 3900PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
B32652J1392J289.pdf
Availability of B32652J1392J289
QUANTITY
B32652J1392J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652J1392J289
Internal Part NumberEIS-B32652J1392J289
Standard Package3,840
SeriesB32652
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652J1392J289
Related LinksB32652J, B32652J1392J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652J1392J289 Details Description
Related parts for B32652J1392J289
SUPERVISOR 3V SWITCH OVER 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IDC 20AWG .156 datasheet.pdf
SGL WIRE SEAL FOR J.P.T.CON datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 491.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf