EPCOS (TDK) B32653A1912J189
B32653A1912J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32653A1912J189
Brief Description
CAP FILM 9100PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
B32653A1912J189.pdf
Availability of B32653A1912J189
QUANTITY
B32653A1912J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32653A1912J189
Internal Part NumberEIS-B32653A1912J189
Standard Package2,800
SeriesB32653
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32653A1912J189
Related LinksB32653A, B32653A1912J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32653A1912J189 Details Description
Related parts for B32653A1912J189
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 43000UF 40V SCREW datasheet.pdf
DIMMABLE 80W OFFLINE LED DRIVER datasheet.pdf
4SU/18.5MM VERT RECP FEMALE TOOL datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 1GHZ-4GHZ datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN A CODE datasheet.pdf