EPCOS (TDK) B32653A2113J189
B32653A2113J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32653A2113J189
Brief Description
CAP FILM 0.011UF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32653A2113J189.pdf
Availability of B32653A2113J189
QUANTITY
B32653A2113J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32653A2113J189
Internal Part NumberEIS-B32653A2113J189
Standard Package1,600
SeriesB32653
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.011µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32653A2113J189
Related LinksB32653A, B32653A2113J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32653A2113J189 Details Description
Related parts for B32653A2113J189
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/15V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 4POS PLUG-WIRE .5M datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT W/RJ45 MALE 8P8C+10P CRMP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf