EPCOS (TDK) B32653A8332J189
B32653A8332J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32653A8332J189
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32653A8332J189.pdf
Availability of B32653A8332J189
QUANTITY
B32653A8332J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32653A8332J189
Internal Part NumberEIS-B32653A8332J189
Standard Package2,800
SeriesB32653
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC1000V (1kV)
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32653A8332J189
Related LinksB32653A, B32653A8332J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32653A8332J189 Details Description
Related parts for B32653A8332J189
RES SMD 1.58KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SMINI5 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 130MHZ 16DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 6V datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH QUAD 56TQFN datasheet.pdf
IC FRAM 256KBIT 3.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1.3W DO41 datasheet.pdf