EPCOS (TDK) B32654A1154K
B32654A1154K picture photo
Mfg. Part Number
B32654A1154K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
B32654A1154K.pdf
Availability of B32654A1154K
QUANTITY
B32654A1154K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A1154K
Internal Part NumberEIS-B32654A1154K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32654
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Height - Seated (Max)1.083" (27.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A1154K
Related LinksB32654, B32654A1154K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A1154K Details Description
Related parts for B32654A1154K
CONN RECEPT CPC 9POS STD SER 2 datasheet.pdf
IC LSR DRVR 1.25GBPS 5.5V 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
MODEM V.92 DATA/FAX/VOICE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 68POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf