EPCOS (TDK) B32654A3225J
B32654A3225J picture photo
Mfg. Part Number
B32654A3225J
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32654A3225J.pdf
Availability of B32654A3225J
QUANTITY
B32654A3225J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A3225J
Internal Part NumberEIS-B32654A3225J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,120
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A3225J
Related LinksB32654, B32654A3225J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A3225J Details Description
Related parts for B32654A3225J
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 20-DIP datasheet.pdf
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16SSOP datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
IC 1.14V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SO datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 220VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf