EPCOS (TDK) B32654A4335J
B32654A4335J picture photo
Mfg. Part Number
B32654A4335J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 3.3UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32654A4335J.pdf
Availability of B32654A4335J
QUANTITY
B32654A4335J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A4335J
Internal Part NumberEIS-B32654A4335J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package720
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32654
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A4335J
Related LinksB32654, B32654A4335J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A4335J Details Description
Related parts for B32654A4335J
IC QUAD PWR DIST SW 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDICATOR 12V 22MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
CONN HEADR .049" 24POS SMT TIN datasheet.pdf
IC TX FSK/GFSK ISM BAND 32LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 512MB SLC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf