EPCOS (TDK) B32654A6105J189
B32654A6105J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32654A6105J189
Brief Description
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32654A6105J189.pdf
Availability of B32654A6105J189
QUANTITY
B32654A6105J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A6105J189
Internal Part NumberEIS-B32654A6105J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.532" W (31.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)0.906" (23.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A6105J189
Related LinksB32654A, B32654A6105J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A6105J189 Details Description
Related parts for B32654A6105J189
RUBBER DISS BEIGE .060 48X40' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 116W QUAD D 64TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO215AA datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.2V WDFN6 datasheet.pdf
INDUCTOR 6.0 X 5.4 X 2.0 0.22UH datasheet.pdf